Tradicinė bananų duona

#bananų duona #bananai #duona

Sveiki, Mielieji!

 

Kas iš Jūsų jau pradeda klausytis kalėdinių dainų bei džiaugiasi žvakių aromatu kambaryje? Šiuo atveju maniškės kvepia pipirmėtėmis – tai vienas iš kvapų, kurį užuodus visuomet galvoju apie žiemą, sniegą už lango, šiltą apklotą, į kurį susisukus nesinori judėti, bei imbierinius sausainius. Galiu paminėti ir bananų duoną, mat, ji man taip pat skaniausia yra rudenį-žiemą, kuomet įsirangius fotelyje planuoju dienos darbus ar skaitau knygas. Jeigu Jums taip pat patinka bananų duona (o galbūt net nesate jos ragavę), šiandien pasidalinsiu pagrindiniu ir paprasčiausiu jos receptu.  Esu tikra, jog prie puodelio karštos arbatos ji primins Jums apie artėjančių švenčių nuotaiką.    

Tradicinė bananų duona

 

3 bananai (tinkamiausi yra su juodais taškeliais);
100 g. sviesto;
0,5-1 puodelis cukraus (jei norite saldesnės duonos, patarčiau naudoti puodelį cukraus);
2 kiaušiniai;
1 ½ puodelis miltų;
1 a. š. kepimo miltelių;
Žiupsnelis cinamono bei druskos.

 

Sviestą atšildome kambario temperatūroje. Atskirame inde šakute sumaigome bananus. Atšilus sviestui jį plakame kartu su cukrumi apie 2 minutes, tuomet įmaišome kiaušinius,  bananų tyrelę bei plakame, kol viskas susimaišys. Kitame inde sumaišome miltus, kepimo miltelius, cinamoną bei druską. Šį mišinį įmaišome į praeitą mišinį ir lėtai plakame rankiniu plaktuvu tol, kol masė tampa vientisa bei lipni. Ji neturi būti skysta, tačiau neturi ir sunkiai kristi nuo šaukšto. Paragaukite – galbūt trūksta cukraus? Cinamono? O gal norite įdėti riešutų? Pasitelkite fantaziją J

Kepimo indą išklojame kepimo popieriumi, įpilame bananų duonos masę.


DSC07900pamazintas.jpg


Tuomet kepame įkaitintoje orkaitėje apie 50 minučių, kol duonos viršus paruduoja, o į duoną įbedus medinį pagaliuką ar šakutę prie jos neprilimpa duonos masė. Jei prilimpa, tuomet kepkite ilgiau. Bananų duonai iškepus, leiskite jai atvėsti ir tik tuomet pjaustykite.


DSC07903suma.jpg


DSC07904suma1120.jpg


DSC07907suma1120.jpg


DSC07911suma1120.jpg


Skanaus ir iki greito!


 

Su meile,       

Paulina


Komentarai: 0

Šiuo metu komentarų nėra


Komentavimas

255

Paieška

Būkime draugais

Nepraleiskite įrašų

Taip pat esu

@Paulina034